0 Shares 149 Views

Українці з Канади заснували грант на зарплату для реабілітологів в Україні

Канадсько-український міжнародний фонд підтримки, заснований українцями у Канаді, започаткував щорічний грант у розмірі 1 500 канадських доларів, які будуть скеровані на підвищення щомісячної заробітної плати реабілітологам в Україні.

Про це повідомляє VIDIA.

Грант започатковано у пам’ять про Андрія Сварника – особливого українця, що від народження мав неповноправність, сина Миколи Сварника, співзасновника навчально-реабілітаційного центру «Джерело» у Львові. Андрій помер цієї осені у віці 28 років.

«У Торонто живе родина, яка зробила надзвичайний внесок у розвиток реабілітації в Україні. Ще до війни. І їх ініціатива продовжується і сьогодні. Їх син, Андрій Сварник, змінив ставлення до людей з інвалідністю кожного, хто коли-небудь провів з ним хоч трохи часу. У пам’ять про Андріями оголошуємо нашу першу ініціативу 2017-го року – щорічний грант у пам’ять Андрія Сварника», – написала у Facebook президент Канадсько-українського міжнародного фонду підтримки Антоніна Кумка.

Вона додала, що, нажаль, деякі галузі в Україні мають низькі заробітні плати, а тому окремі фахівці змушені відмовлятися від роботи за покликанням.

«Війна продовжується, і розвиток до і після протезної реабілітації є надзвичайно важливим», – наголосила Антоніна.

За її словами, у новому реабілітаційному центрі ім. Паславського, на базі Львівського державного протезного підприємства, з’явився молодий та дуже талановитий реабілітолог. «Підтримавши одного такого спеціаліста та не давши йому покинути те, що він робить найкраще, ми одночасно допомагаємо сотням осіб з ампутаціями повернутися до повноцінного життя та знову бути впевненими у собі», – зауважила Антоніна Кумка.

Підтримати цей та інші проекти Фонду можна за посиланням. Або ж ви можете пожертвувати кошти навчально-реабілітаційному центру «Джерело».

Нагадаємо, лікар із Канади навчив українських колег встановлювати міо-протези рук.


Новини партнерів