0 Shares 96 Views

У разі агресії Путіна на всю Східну Європу українці мають найкращі шанси захиститися, – професор зі США

a0c56ea17ce1f399У разі якщо Путін, користуючись приходом до влади у США Дональда Трампа, вирішить продовжити агресію у Східній Європі і спробує встановити свою сферу впливу в Білорусі, Естонії, Латвії, Литві та Україні, саме остання має наразі найбільше шансів себе захистити.

Про це йдеться у колонці професора політології Ратгерського університету Олександра Мотиля для Atlantic Council, перекладеній виданням Новое время.

«Україна найменш вразлива до традиційної атаки, оскільки тривала війна з Росією дозволила Києву створити серйозну армію, яка показала себе в боях на Донбасі. РФ, зрозуміло, може почати повномасштабне вторгнення в Україну, але для цього їй знадобиться стягнути проти неї майже всі свої війська, включаючи авіацію. І навіть в цьому випадку далеко не факт, що українські солдати і населення здадуться», – пише Олександр Мотиль.

Щоправда, в той же час професор зауважує, що справжня вразливість України лежить швидше в політичній сфері, а не у військовій.

«Уявіть собі, що Путін і Трамп укладають угоду: США визнають російську анексію Криму, а натомість Росія виводить свої війська з окупованої частини Донбасу і перестає підтримувати цю територію економічно, тим самим передаючи виснажену територію, злиденне й озлоблене населення, а також десятки тисяч добре озброєних сепаратистів Україні. Києву буде непросто відмовитися від такої угоди, оскільки повернення окупованого Донбасу – ключова тема української риторики з 2014 року», – вважає Мотиль.

На його думку, реінтеграція такого Донбасу може стати кінцем українських реформ, проєвропейського курсу та демократії.

«Більш того, це призведе до банкрутства уряду, розколу в суспільстві й дестабілізації держави. Таким чином, Путін за допомогою Трампа зможе знищити Україну, не втративши жодного російського солдата», – пише професора політології.

Саме тому, підсумовує він, українцям потрібен план Б «на випадок, якщо Путін спробує перетворити окупований Донбас на троянського коня».

Нагадаємо, раніше радник Трампа подав у відставку через скандал з грошима Януковича.


Новини партнерів