0 Shares 78 Views

Чим живе українська недільна школа в Осло

Фото: українська школа «Еллісів», Ніна Хаген

Фото: українська школа «Еллісів», Ніна Хаген

У столиці Норвегії Осло вже десять років діє Українська недільна школа. 2006 року цей навчальний заклад створили українські жінки, одружені з норвежцями, які хотіли зберегти національну ідентичність своїх дітей.

За ці десять років навчальний заклад розрісся, тепер він діє в двох приміщеннях, в ньому навчаються діти дошкільного та шкільного віку, йдеться у статті СвітUA.

«Нашим дошкільнятам приміщення надає Католицька церква в Осло, – розповіла виданню Юлія Хаугланд, директор та засновник школи. – Зараз до цієї групи входить близько 20 дітей віком 2-5 років. Приміщення, в якому вчаться діти шкільної групи, надає нам муніципалітет одного з мікрорайонів Осло. У цій групі теж маємо приблизно 20 дітей віком 6-12 років».

Позаяк школа є недільною, діти відвідують її як факультатив. Усі учні є школярами норвезьких шкіл й українські предмети вивчають додатково. Викладають же в школі лише українознавчі предмети: українську мову та історію України.

«Щодо викладання української мови, то ми використовуємо різнобічний підхід, – каже пані директор. – Нашою метою є навчити діточок правильної вимови. Також ми вчимо їх читати та писати українською.  Діти, які в нас навчаються, – переважно зі змішаних україно-норвезьких сімей. Мова спілкування вдома – норвезька. Українська мова для них є другою і їм доволі важко дається її вивчення. Але ми долаємо всі перешкоди».

Також для дошкільняток розроблено особливу мистецьку програму, завдяки якій до діток в ігровій формі доносяться знання. Це й інсценізація казок, і співи народних пісень. Також в школі завжди роблять мистецькі вечори до національних свят.

Методичний матеріал школа отримує від Дирекції Рідного шкільництва Українського національного об’єднання Канади, яка активно допомагає українським школам в діаспорі. Також допомагають й електронні версії українських підручників.

Фінансуванням діяльності школи опікуються самі викладачі – усе на волонтерських засадах.

«Після закінчення школи ми даємо дітям документи, які засвідчують, що вони прослухали комплекс українознавчих предметів, – зазначає пані Хаугланд. – Також в цьому документі фіксуються й оцінки випускників».

До слова, цього року в Осло також запрацювала ще одна українська школа – «Еллісів». Зараз там нараховується 25 учнів віком 5-13 років. Нещодавно на Всесвітньому форумі Українців, який відбувався в Києві, вчительку цієї школи Ніну Хаген було визнано однією з найкращих вчителів у діаспорі.

Ілля Контішев, СвітUA


Новини партнерів