0 Shares 73 Views

У США Порошенко передав родині загиблого в АТО добровольця орден

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з українською громадою у Нью-Йорку вручив орден Данила Галицького родині американського українця Марка Паславського, відомого воїна за позивним «Франко», який загинув на Донбасі, захищаючи незалежність та суверенітет України від бойовиків та окупантів.

Про це інформує VIDIA, посилаючись на прес-службу президента.

Фото: прес-служби глави держави

Фото: прес-служби глави держави

Присутні при врученні ордену, вшанували хвилиною мовчання загиблого українського бійця. «Для мене він є прикладом справжнього українця – патріота і християнина. Він помер як герой, захищаючи Україну», – зазначив Президент.

Марк Паславський народився в Нью-Йорку в українсько-американській родині. Закінчив військову академію в США. В 90-х роках приїхав до України, працював у фінансовому секторі. Отримав українське громадянство.

У квітні 2014 року, з початком війни на Донбасі, приєднався до батальйону «Донбас», а пізніше разом з батальйоном вступив в Національну гвардію і пройшов курс навчання у Нових Петрівцях. 19 серпня 2014 року Марк Паславський загинув у боях під Іловайськом (Донецька область). Похований 26 серпня 2014 року на Аскольдовій могилі у Києві.

Орден Данила Галицького — державна нагорода України, що призначена для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.


Новини партнерів