0 Shares 80 Views

Президента Словаччини агітують у Києві відзначити річницю визволення Європи

Feb 19, 2015
0 81
Андрей Кіска Фото: www.ntv.ru

Андрей Кіска
Фото: www.ntv.ru

Словацький громадський активіст Юрай Месік написав відкритого листа президенту країни Андрею Кісці, у якому закликав відзначити в Україні сімдесятиліття поразки фашизму в Європі. Про це пише VIDIA з посиланням на ТВі.

«Ми б вважали цинічним і абсурдним, якби Ви цей важливий ювілей ушанували в Москві, у столиці нині щораз агресивнішої Росії, яка впадає у крайній націоналізм», – застерігає президента активіст. Юрай Месік зазначає, що «в час воєнної окупації Криму і кривавої війни» проти України поїздка в Росію була б недоречною.

Водночас активіст наголошує, що «не їхати до Москви – нині цього вже мало». Він переконаний, що Словаччина зобов’язана продемонструвати свою активну підтримку сусіду, «на якого напали».

«Ваша участь у відзначенні поразки фашизму в Києві була б не тільки виразом підтримки громадянами Словаччини громадян України в час, коли вони чинять опір воєнній агресії Росії, а й проявом міжнародного визнання України, українського народу і величезних жертв, які вони понесли в боях за свободу Європи», – зазначає Юрай Месік.

Нагадує активіст і про жертви, які понесла Україна у Другій світовій війні, коли «загинуло 6 мільйонів 850 тисяч громадян України, це більш ніж 16% від загальної кількості громадян. У боях проти фашизму, за свободу Європи загинуло 1 мільйон 650 тисяч українських вояків, це більше, ніж кількість усіх загиблих вояків західних союзників».

Крім ініціатора звернення, листа до президента підписали більше сорока відомих громадських діячів, вчених та журналістів Словаччини.

Як повідомляв Медіа-портал VIDIA  раніше, словацький прем’єр Робер Фіцо заявив про готовність своєї країни забезпечити третину потреб України в газі.


Новини партнерів