0 Shares 68 Views

Конвої, Савченко, Крим, підтримка бойовиків Росією – жорстка резолюція ПАРЄ

31026Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо гуманітарної ситуації в Україні та біженців. Рішення прийняли переважною більшістю голосів – зі 155 депутатів, присутніх у залі, 140 проголосувало за і лише 7 – проти.

Не підтримали документ російські депутати, повідомляє “Європейська правда“.

Текст був суттєво змінений під час розгляду, до нього додали декілька норм з жорсткою критикою Росії, після чого документ перетворився з суто гуманітарного на такий, що описує подробиці конфлікту та затверджує вину Російської Федерації за його ескалацію.

Зокрема, ПАРЄ закликала Росію не фінансувати бойовиків в Україні. Дана норма закликає Росію “утриматися від дестабілізації України, а також фінансування та військової підтримки незаконних озброєних груп” (у проміжній версії резолюції йшлось також про фінансування тероризму, але згодом цей пункт прибрали).

Окремою нормою резолюція закликає Росію звільнити народного депутата Надію Савченко, а також усіх інших “в’язнів війни”. Рішення ПАРЄ стверджує, що всі вони “незаконно утримуються у в’язницях РФ”.

Був суттєво змінений параграф про “так звані гуманітарні конвої”. ПАРЄ стверджує, що такі дії РФ порушують міжнародне право і насправді ці вантажівки не є гуманітарними конвоями.

Предметом для дискусії були також декілька норм, які підтверджують незаконність анексії Криму Російською Федерацією. Росіяни пропонували видалити їх з тексту, але жодна така пропозиція не була підтримана асамблеєю.

Більшість пропозицій РФ набирала близько 20 голосів чи навіть менше – очевидно, що переважну частку їх підтримки формували російські депутати.


Новини партнерів