0 Shares 97 Views

Американські законодавці в Чикаго вшанували День Соборності України (Відео)

Jan 26, 2015
0 98

Жовто-блакитна пов’язка на руці і запис у жалобній книзі. “Народ Сполучених Штатів Америки висловлює найглибші співчуття сім’ям та близьким відважних захисників свободи України. Історія пам’ятатиме, а ми схиляємо наші голови перед ними і їх подвигом.” Це конресвумен Мерсі Кептур, одна з авторів Акту підтримки свободи України, який нещодавно був прийнятий Конгресом США і підписаний президентом Обамою.

Свій вечріній візит до українського консульства в Чикаго Мерсі Кептур зробила після зустрічі з українською громадою. В центрі української околиці зібралися американські законодавці, щоб разом з діаспоро вшанувати День соборності України у цей важкий час, коли спільна підтримка світу так необхідна.

Конгресмен Денні Девіс: “Ми не стоятимемо осторонь без відповіді! Ми запевняли і продовжуємо запевняти у нашій абсолютній підтримці свободи та незалежності України!”

chicago-senator-congressman-davis

Конгресмени Денні Девіс і Майк Квіглі, а також сенатор США Дік Дурбін приєдналися до конгресвумен Мерсі Кептур, яка цього дня отримала відзнаку від Українського конкресового комітету Америкии (відділ Іллінойс) за сприяння українсько-американським відносинам і за авторство Акту підтримки свободи України.

Мерсі Кептур: “Зокрема цей закон передбачає надання Україні оборонної і нелетальної зброї, за що я вболіваю.”

Співголова “Українського кокусу” в Конресі США, конгресвумен Мерсі Кептур має українське походження. Частина її родини родом з Хмельницької області та емігрувала в США на початку ХХ століття. Про важкі історичні часи України конгресвумен знає і на прикладі власної сім’ї, адже один з родичів десятиліттями страждав у сталінському Гулагу, а родинні будинки були спалені нацистами.

Мерсі Кептур: “Важливо знати історію! Жодна країна в світі за останнє століття не страждала так сильно, як Україна.”

Нещодавно конкресвумен побувала в Україні, розповідає, що побачила там зовсім іншу країну і людей.

Мерсі Кептур: “Погляд їх очей – це погляд свободи і відродженої надії, яку я не бачила у радянський час. І ця відроджена надія настільки потужна, що її вже неможливо відібрати.”

Конгресвумен закликає діаспору і надалі робити все можливе для України, адже вважає українців у США дієвою рушійною силою.

Мерсі Кептур: Я вважаю, що українсько-американська діаспора є найбільш активною серед всіх країн світу. Вони знають свою і сторію, вони її не забули. Українська громада в Америці є лідером серед діаспори в світі, і вона дійсно має вплив.”

Наталія Фігель, Ольга Тимуш, VIDIA
Спеціально для Голосу Америки

Новини партнерів