0 Shares 68 Views

Дружина Збіґнєва Бжезінські присвятила свою скульптуру Майдану

Dec 21, 2014
0 69

Одна з останніх робіт відомої скульпторки Емілі Бжезінські має назву «Стовбур України». Ця робота, присвячена Євромайдану та Україні, стала центральним твором виставки мисткині у вашингтонському Музеї Кріґера.

54b0c1d9-319e-44b3-bc78-2658cb1bcfe8-647x660

Про це одеться в матеріалі «Голосу Америки».

82-річна скульпторка добре відома знавцям сучасного мистецтва в Америці. Кілька десятиліть мисткиня творить роботи з дерева, які експонуються у багатьох музеях світу.

Емілі розповіла, що задум «Стовбуру України» виник під час перегляду фото з Києва у New Yоrk Times. Знімки були зроблені після розстрілів на Майдані і на них не було жодного усміхненого обличчя.

«Ось на цих обличчях ми бачимо лише сум. І це така красномовна фотографія, яка показує величезну масу людей, що опинилися в пастці історичної катастрофи. Я створила цю скульптуру, яка називається «Стовбур України», як своєрідний знак, як нагадування, що весь цей жах досі триває і ми не маємо права про це забути», – розповіла Емілі Бжезинські.

images

images

Скульпторка говорить, що роздумає над можливістю показати роботи з цієї виставки у Нью-Йорку, а також в Україні, якщо знайдуться меценати.

Мисткиня каже, що Україна їй зовсім не чужа, що вона з болем спостерігає за усім, що відбувається в країні: «Я сподіваюся, що ви знайдете спосіб закінчити цю війну, ваші сусіди перестануть грати в підступні ігри, які вони затіяли, і ви зможете знову жити з ними в мирі».

Нагадаємо, що у Мюнхені українка показала перфоманс про Майдан та війну.

Автор фото Mike Morgan/The Washington Post

Новини партнерів