0 Shares 76 Views 2 Comments

Український театр в Польщі – це театр “Навпаки”

Життя українців у Польщі вже більше року звеселяє творчість театральної групи “Навпаки”. Саме таку цікаву назву обрали молоді і завзяті театрали з міста Гданськ. Художнім керівником театральної групи є Заслужена артистка України Оксана Терефенко, а менеджером – Павло Зарічний.

Ось, що пишуть про себе молоді українські театрали у Польщі: “Останнім часом однією з амбіцій зорганізованої української студенської молоді у Гданську було створення театру. В минулих роках було зреалізовано декілька, щоправда, невеликих театральних проєктів, одначе жодний з них не був на стількі тривалий, щоб існувати довший час.

Кожного року Шевченківські концерти мотивували молодь з гурту живого слова до підготовки артистичних програм. У 2012 році група студентів, яку очолювала Оксана Терефенко, студентка Студіум Вокально-Акторського ім. Данути Бадушкової в Гдині, вирішила внести зміни щодо сприймання Шевченківськіх концертів. Пишномовність змінила в гумор, урочисте вбрання в щоденний одяг, а тему мучеництва заступила молодіжною бадьорістью. Саме тому повстала аматорська театральна група «Навпаки», яка складається з кільканадцяти молодих, талановитих і перед усім маючих позитивне відношення до творчого процесу людей.”

Прем’єрний спектакль театру “Навпаки” відбувся 1 квітня 2012 року під назвою “В мальованій скрині” під час Шевченківського концерту. Не зважаючи на те, що старша аудиторія обережно і стримано реагувала на експеримент театру, більша частина залу була вдоволена інноваційною інтерпретацією романтичної творчості найбільшого українського поета, зауважили молоді театрали.

В даний час театральна група “Навпаки” подорожує з гастролями кількома містами Польщі з власною інтерпретацією спектаклю “Мина Мазайло” за п’єсою Миколи Куліша.

Ближче познайомитися з творчістю театру “Навпаки” варто на їх сторінці в соцмережі.

Медіа-портал VIDIA

 


Новини партнерів