0 Shares 75 Views 5 Comments

Україна не дбає про свою діаспору – Ратушний

Без фінансової підтримки зберігати й тим паче примножувати свою iдентичнiсть за кордоном майже неможливо. Таку думку в інтерв’ю «Nova газета» висловив голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Михайло Ратушний.

«Проблема діаспори розмазана як масло бутерброда по хлiбу. Так в МЗС є департамент, але вiн бiльше займається консульськими питаннями закордонних українцiв, в Мiнкультi – питаннями культури, в Мiносвiти – там взагалi займаються деукранiзацiєю. Але єдиного органу, котрий би займався усiм комплексом проблем, що стосується українцiв за кордоном, немає», – зазначив Ратушний.

Він також звернув увагу на необхідність фінансової підтримки.

«У державному бюджетi України деякi кошти на заходи УВКР передбачено. Це, правда, смiшнi суми – в межах 900 тисяч гривень. Вони не виплачуються анi на платню, анi на утримання офiсу, а нi на закордоннi поїздки, а мають цiльовi призначення – для «круглих столiв», симпозiумiв, науково-практичних конференцiй i тому подібне», – зауважив голова УВКР.

Медіа-портал VIDIA

 • До Влади від виборців (Сьогодні 11:28)
  14.06.2007 Європейський суд з прав людини прийняв рішення по заяві № 77703/01 у якому вказується: «1 червня Верховний Суд України скасував рішення колишнього губернатора Житомирської області Рижука про скасування внесених у статут Свято-Покровської громади м. Малин змін, за якими громада ввійшла в підпорядкування до Російської Православної Церкви за кордоном. Таким чином, ВСУ визнав законним перехід громади з УПЦ (МП) під юрисдикцію РПЦЗ. За громадою зберігся також храм, за який ішла боротьба з іншою частиною громади, яка не побажала змінювати конфесійну належність.»
  Виходячи з вищевикладених фактів встановлених Європейським судом, просимо повідомити нас, які дії мають вчинити державні органи влади України щоб припинити багаторічні рейдерські атаки на храм РПЦЗ у м Малин ?
  А також повідомити нас, яким чином у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (www.irc.gov.ua) під ідентифікаційним кодом 25838342 Свято-Покровської парафії РПЦЗ , було зареєстровано СВЯТО-ПОКРОВСЬКА ПАРАФІЯ ОВРУЦЬКО-КОРОСТЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ МП(керівник Лук”яненко С.Д.)?
  (Деталі на http://sinod.ruschurchabroad.org/ban_malin-text.htm)

 • Україна не дбає і за тих ,що вдома.Діаспора ж доказала протилежне і дає собі раду поки що сама по собі.Смішні гроші?Гроші ,якраз ,справжні,а от як вони витрачаються ,впевнений,не на діаспору.Такі ж помічники,як Янукович,Азаров чи Табачнік -дякую, без них веселіше

 • Klavdia

  so true….

 • В Україні українське намагаються знищити заля вкорінення кримінального російськомовного режиму третього відсталого світу, щоб доїти за копійки напівголий народ

 • Тупой рыганал

  Канешно, не дбаем. Нам Аллах Владимирович ентого не поручал. И вообще велел держаться от ентой диаспоры подальше. А то как бы чего не вышло!


Новини партнерів