0 Shares 66 Views

Півтори тисячі українських мігрантів відвідали Люрд

Українські мігранти Італії, Іспанії та Португалії здійснили спільне паломництво до всесвітньовідомого місця об’явлення Пресвятої Богородиці – м. Люрд, що на півдні Франції. Цьогорічна проща, до якої вперше приєдналися українські паломники з Португалії, проходила під гаслом «Збереження віри та ідентичності української міграції в Європі». Очолив паломництво Апостольський візитатор Владика Діонісій (Ляхович). Про це повідомляє прес-служба УГКЦ в Італії.

Особливим гостем прощі був нововисвячений Екзарх для українців Франції та країн Бенілюксу Владика Борис (Гудзяк), який у суботу вранці спільно з Владикою Діонісієм та священиками-капеланами відслужив для прочан Архиєрейську Літургію. Проповідуючи, Владика Борис сказав: «Декілька десятиліть тому ніхто з нас майже не чув про це чудотворне місце, а наша Церква ще була переслідуваною, однак сьогодні ми втішаємося нашою свободою. Тому українці-греко-католики не можуть бути невіруючими, бо на наших очах Бог засоромив розумних і сильних світу цього, щоб ми благовістили і свідчили про великого Бога в усьому світі».

Цього ж дня ввечері паломники молилися Молебень до Богородиці на подвір’ї українського храму, збудованого 30 років тому зусиллями української еміграції. Очолив моління Владика Борис, який у своїй проповіді закликав українців зберігати свою національну та релігійну ідентичність незалежно від місця перебування та обставин. Як приклад, архиєрей вказав на постать Патріарха Йосифа (Сліпого), який після сибірського заслання приїхав до Рима і почав згуртовувати українців «у розсіянні сущих». Владика Борис, зокрема, закликав українських мігрантів взяти участь у паломництві до собору Святої Софії в Римі, яке відбудеться в жовтні цього року з нагоди благословення відновленої української святині у Вічному місті.

Крім того, українські прочани молилися вервицю у спільному поході із свічками по чудотворному місці. Наступного дня, вранці, відбулася Архиєрейська Літургія в гроті об’явлення Пресвятої Богородиці, а після обіду – Акафіст у храмі Святої Бернадетти та заключна наука Владики Діонісія. «Лише “так” Пресвятої Богородиці уможливило діло спасіння людини. Її покора та постійна готовність виконувати Божу волю мають бути для нас прикладом у духовному житті», − зазначив Апостольський візитатор.

«Проведення спільної прощі українських мігрантів Італії та Іспанії вже стало традицією духовного життя наших вірних поза межами батьківщини. Цього року ми запросили до участі в паломництві також українських мігрантів Португалії. Сподіваємося, що таким чином українські мігранти цих трьох країн почуватимуться вірними однієї Церкви, зберігаючи та плекаючи свою церковну традицію навіть на чужині», − розповів організатор прощі о. Марко Семеген, пасторальний координатор для українців в Італії.

Додамо, що цього року в паломництві взяли участь близько півтори тисячі українських мігрантів з Італії, Іспанії та Португалії, а участь Владики Бориса (Гудзяка) у богослужіннях стала першим його служінням у Франції як екзарха цієї країни.

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів