0 Shares 70 Views

Відновлений український Собор у Римі прийматиме прочан з усього світу

13-15 жовтня відбудеться всенародна проща до собору Святої Софії в Римі з нагоди благословення відновленого собору та 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого), яку очолить Патріарх Святослав Шевчук. Про це пише РІСУ.

З вересня минулого року у соборі Святої Софії ведуться реставраційні роботи, які проводить одна з провідних італійських реставраційних фірм, що реставрувала Колізей, Пантеон і імператорський палац в Казерті.

«Міська влада Риму замовляла їм реставраційні роботи римських пам’яток кілька разів, а така довіра для нас є свідченням професіоналізму. Зараз вони також проводять роботи в Ватикані», –  зазначає д-р Зеновій Свереда, помічник керівника будівельного комітету, випускник УКУ, який зараз викладає соціальну економіку в Григоріанському університеті.

Одне з найважливіших завдань – це реставрація цінної мозаїки, яка вкриває стіни храму. Вона викладена на цементі, а з часом цемент і залізо окислюються, і сіль виходить на поверхню.

«Реставратори очищають і закріплюють мозаїку та в деяких місцях перекладають її знову, адже деякі відвідувачі, бажаючи запам’ятати це відпустове місце, брали з собою шматочок мозаїки» – жартує пан Зеновій.

У соборі також міняють систему опалення і електромереж, заново золотять куполи, змінюють функціональність підвальних приміщень. У підвалі собору буде облаштований парафіяльний зал, де парафіяни зможуть зустрічатися після літургії, влаштовувати свята та урочистості.

«У часи Патріарха Йосифа у Римі було дуже мало українців – лише студенти папських університетів, кілька священиків і сестер монахинь. Зараз тут більше 140 тисяч українців, є потреба ширшої діяльності при соборі, він має відповідати потребам людей. Адже Свята Софія – найбільший український духовний центр в Європі», – зазначив о. Іван Дацько, голова Релігійного товариства “Свята Софія” у Римі.

За собором також збудують будинок для пароха, відкриється магазин духовної літератури, зміниться навколишній ландшафт. Також реставруватимуть крипту. Попередній кошторис ремонту, за словами о. Івана Дацька, складає півтора мільйона євро. Пожертви, як і колись на побудову собору, збирають по всьому світі.

Під час прощі очікують прочан з Канади, Америки, особливо з тих місць, які пам’ятають Патріарха Сліпого, які підтримували його діяльність, допомагали фінансово, завдяки яким УГКЦ має свої структури в Римі та по цілому світі і тепер може їх розвивати. Очолить прощу глава УГКЦ Патріарх Святослав Шевчук. Велика група прочан очікується з України, а також численними будуть групи нових мігрантів, які розкидані по різних містах Італії, Іспанії та західній Європі.

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів