0 Shares 74 Views 1 Comments

Більше половини українських поляків вважають себе етнічними українцями

Українці за результатами минулорічного перепису населення у Польщі залишаються четвертою найбільшою етнічною меншиною в цій країні. Про це повідомляє УНІАН.

За даними польського Держкомстату, на кінець першого кварталу минулого року у Польщі проживало близько 48 тисяч українців, що на 17 тисяч більше, аніж засвідчив попередній перепис, який відбувався у 2002 році.

Серед них 26 тисяч українців заявили про приналежність виключно до українського народу, а 20 тисяч – також до польського. 36 тисяч опитаних українців назвали себе в першу чергу українцями, а 12 тисяч в першу чергу поляками, але теж українцями.

Але, за даними експертів, у Польщі може проживати значно більше етнічних українців, аніж це повідомляють офіційні дані.

Нагадаємо, що за даними Міністерства закордонних справ Польщі близько 40 тисяч громадян України вже отримали карту поляка.

Медіа-портал VIDIA

  • Норика

    Назва статті- одна, а говориться у ній зовсім протилежне! Не поляки на Україні вважають себе українцями, а, навпаки, українці у Польщі асимілюються і стають потихеньку поляками.
    Не знаю ні одного поляка, який хотів би називатися українцем. Полякам у патріотичності ніяк не відмовиш: це у них глибоко сидить всередині.


Новини партнерів